قوانین مقررات
قوانین مقررات

قوانین و مقررات سایت آنلاین حراجی:

کاربران گرامی لطفا موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات آنلاین حراجی ملاحظه فرمایید:

ورود کاربران به وب سایت آنلاین حراجی هنگام استفاده از پروفایل کاربری و سایر خدمات ارائه شده در سایت به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس ها و خدمات آنلاین حراجی است. توجه بفرمایید که ثبت سفارش در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین آنلاین حراجی از سوی کاربر است.

قوانین عمومی:

کلیه اصول و رویه های آنلاین حراجی منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا  کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است و مسئولیت قرار دادن هرگونه مضمون ناصحیح  و مخالف قوانین کشور بر عهده خود کاربر می باشد. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه ها و سرویس های آنلاین حراجی تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روزرسانی می شود و شما توافق می کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

تعریف مشتری یا کاربر:

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات آنلاین حراجی می باشد.

سیاست های حریم شخصی:

آنلاین حراجی به اطلاعات خصوصی اشخاصی که از خدمات سایت استفاده می کنند احترام گذاشته وآنها را در اختیار اشخاص ثالث قرار نمی دهد .

آنلاین حراجی متعهد می شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا از تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت آنلاین حراجی، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می دهید.

همه مطالب در دسترس از طریق هریک از خدمات آنلاین حراجی، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده ها و کلیه محتوای داده شده توسط آنلاین حراجی جزئی از اموال آنلاین حراجی محسوب می شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار آنلاین حراجی است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای آنلاین حراجی محفوظ می دارد. علاوه بر این، اسکریپت ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط آنلاین حراجی و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار آنلاین حراجی است و هرگونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره برداری و استفاده از لیست محصولات، مشخصات فنی، قیمت و هرگونه استفاده از مشتقات وب سایت آنلاین حراجی و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هرگونه استفاده از داده کاوی، روبات و یا روش های مشابه مانند جمع آوری داده ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به صراحت برای آنلاین حراجی محفوظ است. در صورت استفاده از هر یک از خدمات آنلاین حراجی، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می پذیرد به عهده کاربران است.

توافقنامه :

مشترک متعهد می‌شود که تمامی بندها و شرایط این توافقنامه را رعایت نماید. چنانچه خدمات و یا محصولات گروه تجاری آنلاین حراجی  را تهیه نماید و یا از آن ها استفاده کند این توافقنامه باید به طور کامل و تا زمانی که از خدمات و محصولات استفاده می‌کند و از مزایای آن بهره می‌برد اجرا شود. چنانچه مشترک در استفاده از محصولات و خدمات گروه تجاری آنلاین حراجی انصراف دهد هیچ وجهی از سوی گروه تجاری آنلاین حراجی مسترد نمی‌گردد. مشترک می‌پذیرد که در صورت تمایل به قطع استفاده از خدمات گروه تجاری آنلاین حراجی مسئول خواهد بود که این موضوع را به گروه تجاری ققنوس اطلاع دهد

قوانین قبل از خرید:

تصبره ۱ : مشترک موظف است قبل از خرید کلیه اطلاعات موجود در سایت گروه تجاری ققنوس را مطالعه کرده و به توضیحاتی که کارشناسان آنلاین حراجی از طریق ناحیه کاربری در براورد قیمت ها ارسال میکنند دقت کافی را به عمل اورده و مسئولیت  هرگونه سهل انگاری در این زمینه بر عهده شخص مشترک خواهد بود

تبصره ۲ : کلیه اخبار و شرایط جدید خرید همواره توسط گروه تجاری آنلاین حراجی در بخش اخبار قرار داده خواهد شد و مشترک میبایست قبل از خرید این بخش را به صورت کامل مطالعه کرده و از اخرین تغییرات و شرایط خریدها مطلع شود . مسئولیت  هرگونه سهل انگاری در این زمینه بر عهده شخص مشترک خواهد بود

قوانین برآورد قیمت:

تبصر ۱ : برآورد قیمت براساس اطلاعات داده شده که همراه لینک کالا در ناحیه کاربری برای کارشناسان آنلاین حراجی انجام میگیرد و مسئولیت ارائه اطلاعات ناقص و اشتباهی که در برآورد تاثیر خواهد گذاشت بر عهده مشترک میباشد

تبصره ۲ : تعیین هزینه های حمل و نقل  بر اساس وزن و سایز اعلام شده از سمت مشترک انجام میگیرد و مسئولیت ارائه اطلاعات ناقص و اشتباهی که در برآورد تاثیر خواهد گذاشت بر عهده مشترک میباشد

تبصره ۳ : ملاک تعیین هزینه های حمل و نقل وزن ابعادی کالای مشترک میباشد  و شخص صاحب کالا باید با مطالعه بخش سوالات متداول در سایت گروه تجاری آنلاین حراجی درک درست وصحیحی از وزن حجمی کالای خود پیدا کند و گروه تجاری ققنوس هیچ گونه مسئولیتی در قبال عدم اطلاع صاحب کالا  نخواهد داشت.

تبصره ۴ : براورد صورت گرفته تنها به صورت تخمینی انجام میگیرد و با توجه به اینکه کارشناسان آنلاین حراجی سعی میکنند تا حد ممکن هزینه نهایی را اعلام نمایند ولی هرگونه افزایش هزینه ها که ممکن است ناشی از هزینه ها ، افزایش وزن حجمی که گاها به دلیل ارائه اطلاعات  غلط از سمت صاحب کالا رخ میدهد و هزینه های که قابل پیش بینی نخواهند بود بر عهده صاحب کالا خواهد بود و شخص مشترک موظف به پرداخت هزینه ها میباشد وهمچنین آنلاین حراجی موظف است مدارک لازم را به شخص مشترک ارئه کند.

تبصره ۵ : مشترک موظف است اطلاعات موجود در برآورد قیمت را به صورت کاملا دقیق مطالعه کرده و مسئولیت سهل انگاری در این زمینه بر عهده مشترک میباشد.

تبصره  : کلیه خریدها و ثبت سفارشات بعد از واریز ریالی هزینه ها  بین ۲ تا ۴ روز کاری توسط دفاتر آنلاین حراجی صورت خواهد پذیرفت.

تبصره ۱۰ : از خرید و ارسال کالاهایی که با قوانین کشور ایران تناقض دارد معذور میباشیم.

تبصره ۱۱ : لطفا قبل از خرید کالا مشخصات آن را کاملا بخوانید. همچنین در صورتی که بر اساس گفته فروشنده امکان برگشت کالا وجود داشته باشد به ۲ نکته توجه داشته باشید 
نکته اول : بر اساس استانداردهای خرید و فروش آنلاین در بازارهای بین المللی تقریبا در تمامی موارد پرداخت هزینه برگشت کالا با خریدار میباشد.
نکته دوم : کلیه هزینه ها شامل  حق الزحمه،  پستی، بیمه و مالیات پرداخت شده بابت دریافت کالا غیر قابل بازگشت میباشد و در نهایت تنها هزینه خود کالا آن هم به مبلغی که فروشنده برگشت میزند عودت داده خواهد شد.

قوانین بعد از خرید:

تبصره ۱ : گروه تجاری آنلاین حراجی تنها تسهیل کننده امور پرداخت اینترنتی و تسهیل کننده امور حمل و نقل کالا میباشد و مسئولیتی در قبال مشکلاتی که خارج از اختیار گروه تجاری آنلاین حراجی است نخواهد داشت.

تبصره ۲ : گروه تجاری آنلاین حراجی مسئولیتی در قبال تاخیراتی که از سمت فروشنده کالا و تاخیرات و مشکلاتی که تا قبل از دریافت کالا در شعب ققنوس گاها اتفاق خواهد افتاد نخواهد داشت ولی با تمام توان سعی در رفع مشکل مشتریان خود خواهد کرد.

تبصره ۳ : گاها خرید برخی از کالاهای خاص نیاز به مجوز خاص و ارائه ان به فروشنده را میطلبد که شخص خریدار موظف است قبل از خرید انرا به اطلاع آنلاین حراجی رسانده و مدارک لازم را تهیه و ارائه داده و در صورت ناقصی  و عدم توانایی ارائه مدارک از سمت فروشنده  اختلال در خرید و تحویل کالا بر عهده شخص مشترک میباشد و گروه تجاری آنلاین حراجی هیچ گونه مسئولیتی در قبال برگشت وجه  و مشکلات احتمالی  و برگشت کالا نخواهد داشت و به دلیل عدم ارائه اطلاعات صحیح گروه تجاری آنلاین حراجی این حق را دارد جهت جبران خسارت های مالی و هیچ مبلغی را به شخص مشترک برگشت ندهد.

تبصره ۴ : در صورتی که در زمان ترخیص کالا در گمرکات کشور نیاز به ارائه مدارک خاصی از قبیل مجوزهای بهداشتی و پزشکی و ….. باشد صاحب کالا موظف است انها را به گروه تجاری آنلاین حراجی جهت ترخیص ارائه داده و مسئولیت هرگونه عدم ارائه مدارک و تاخیر در عدم ارائه بر عهده مشترک میباشد.

تبصره ۵ : گروه تجاری آنلاین حراجی فقط نقش واسطه مطمئن بین خریدار و فروشنده را ایفا میکند و هیچ مسئولیتی در محتویات مرسولات کلیه مشتریان را ندارد و مشکلاتی که ناشی از اشتباهات در  ارسال مدل,رنگ , سایز و سایر موارد و خصوصیات کالا که توسط فروشنده انجام میشود ندارد.

شرایط کنسل کردن سفارش:

تبصره ۱ : از زمان واریز هزینه ها به صورت ریالی مشترک ۱۲ ساعت وقت خواهد  داشت تا خرید خود را  کنسل کند و گروه تجاری آنلاین حراجی میبایست کل مبلغ واریزی را به مشترک برگشت بدهد.

تبصره ۲ : در صورتی که کنسلی بعد از ۱۲ ساعت  و قبل از انجام خرید  باشد بعد از کسر ۴ درصد کل مبلغ برگشت داده خواهد شد.                                                                                          

تبصره ۳ : در صورت کنسلی بعد از خرید کالا از سایت و یا شرکت مربوطه (ثبت سفارش نهایی ) گروه تجاری آنلاین حراجی این حق را دارد هیچ  مبلغی را به مشترک برگشت ندهد و  شخص صاحب کالا فقط این اختیار را دارد تا با پرداخت هزینه های حمل و …. کالای خود را در مقصد مورد نظر خود تحویل بگیرد .

تبصره ۴ : حق الزحمه خریدهای که انجام شده است و خریدار و مشتری آنلاین حراجی رسید خرید کالا را دریافت کرده اند غیر قابل برگشت میباشد.

تبصره ۵:  برای سفارشاتی که آنلاین حراجی توانایی کنسل کردن آنرا داشته باشد برگشت هزینه های ریالی اصل کالا پس از کسر هزینه های جابجایی ارز و تفاوت نرخ ارز در خرید و فروش انجام خواهد گرفت.

 

 

 

 

شرایط تحویل و تسویه حساب نهایی :

تبصره ۱ : حداکثر زمان انتظار برای تسویه حساب هزینه های حمل و نقل و سایر هزینه های جانبی ۲۴ ساعت پس از اعلام تلفنی و یا کتبی آنلاین حراجی به صاحب کالا جهت آماده بودن کالا برای تحویل میباشد.

تبصره ۲ : در صورت عبور از ۲۴ ساعت و  اخرین هشدار به صاحب کالا که به صورت تلفنی و یا کتبی انجام میشود آنلاین حراجی این اختیار را دارد تا جهت جبران هزینه های حمل و نقل و ضرر و زیان اقدام به ضبط کالا و مرسولات فوق نماید.

تبصره ۳ :  آنلاین حراجی این اختیار را دارد تا در صورت عدم تسویه حساب کامل هزینه های ارائه شده به مشتری که در فاکتورهای رسمی شرکت ( دارای مهر و امضای مدیران مربوطه ) به مشتری اعلام میگردد اقدام به ضبط کالا و مرسولات فوق نماید.

تبصره ۴ : کلیه فاکتورها و مدارک ارائه شده به کلیه مشتریان بدون مهر و امضای مدیران شرکت فاقد ارزش میباشند.

 

خسارت در هنگام حمل و نقل:

آنلاین حراجی تلاش خود را می کند تا کلیه سفارش ها را در نهایت صحت و بدون آسیب به دست مشتریان خود در سراسر کشور برسد.

 

ضوابط و مسئولیت های مربوط به فروش محصولات آرایشی و بهداشتی:

اطلاعات هر محصول آرایشی بهداشتی در آنلاین حراجی، صرفا برای اطلاع رسانی است و جنبه مشاوره ندارد.خریدار باید قبل از استفاده از مواد آرایشی بهداشتی نسبت به کسب اطلاعات حرفه ای و اخذ مشاوره از متخصص مربوط اقدام کند. همچنین، نظراتی که کاربران در خصوص کالا در وب سایت درج کرده اند، تجربه یا اطلاعات شخصی افراد است و برای آنها و آنلاین حراجی مسئولیتی ایجاد نمی کند. همچنین آنلاین حراجی مسئولیتی در قبال درستی اطلاعات فراهم شده روی بسته بندی کالا ندارد و مسئولیت آن با شرکت تولیدکننده کالاست.

-       در صورت عدم آگاهی، اطلاع و ناتوانی مشتری در استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی و یا ایجاد خسارت نسبت به خود یا محصول، تمامی مسئولیت های آن بر عهده مشتری است و فروشگاه آنلاین حراجی در این خصوص هیچگونه تعهدی نخواهد داشت.

-       آنلاین حراجی نسبت به عوارض جسمی و بیماریهای ناشی از استفاده محصولات آرایشی و بهداشتی( از قبیل حساسیت های پوستی، جراحات و ...) مسئولیت پاسخگویی ندارد. انجام پیگیری های لازم باید توسط مشتری و از طریق شرکت های مربوط (نمایندگی ها و تامین کنندگان رسمی کالا) انجام شود.

ممنوعات در تمام انواع مرسولات:

قراردادن اقلام زیر در همه انواع مرسولات ممنوع است:

1-    مواد مخدر و روان گردان بنا به تعریف هیات بین المللی کنترل مواد مخدر، یا سایر داروهای غیر مجاز که در کشور مقصد ممنوع هستند.

2-    اقلام غیر اخلاقی یا منافی عفت

3-    اقلام جعلی و سرقتی

4-    سایر اقلامی که واردات یا داد و ستد آنها در کشور مقصد ممنوع است.

5-    اقلامی که به لحاظ ماهیت یا بسته بندی، می توانند ماموران یا عامه مردم را در معرض خطر قرار دهند یا موجب آلوده شدن یا خرابی سایر مرسولات، تجهیزات پستی یا دارایی اشخاص ثالث شوند.

6-    اسناد دارای جنبه مکاتبه شخصی و جاری که بین اشخاصی به جز فرستنده و گیرنده مرسوله یا افرادی که با آنها زندگی می کنند، مبادله شود.

مواد منفجره، قابل اشتعال یا رادیواکتیو و کالای خطرناک:

1-    قرار دادن مواد منفجره، قابل اشتعال یا سایر کالای خطرناک و نیز مواد رادیواکتیو در تمام انواع مرسولات ممنوع است.

2-    قرار دادن وسایل انفجاری و مهمات نظامی اصل نما و مشقی شامل نارنجک اصل نما و مشقی، گلوله مشقی و امثالهم در تمام گروه های مرسولات ممنوع است.

قرار دادن مکاتبات در امانات:

قرار دادن موارد زیر در امانات پستی ممنوع است:

مکاتبات به استثنای اسناد بایگانی، که میان اشخاصی به جز فرستنده و گیرنده مرسوله یا افرادی که با آنها زندگی می کنند، مبادله شود.

 

نمایندگی:

انلاین حراجی در هیچ نقطه ای از کشور نمایندگی فروش و یا خدمات پس از فروش ندارد و کلیه سرویس ها، تراکنش های مالی و خدمات قابل ارائه از طریق دفتر مرکزی پردازش می شود. لطفادر صورت مشاهده هرگونه تخلفی مراتب را جهت پیگرد قانونی به روابط عمومی آنلاین حراجی اطلاع دهید.

قوه قهریه:

تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، آنلاین حراجی هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

 

آنلاین حراجی خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق کانال های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید.

Info@onlineharaji.com